CGI har utformat Digitala Dagen som syftar till att inspirera och ge företag verktyg och kraft att påbörja sin digitala transformation.

När det kommer till Digital Transformation så är det digitala bara en möjliggörare. För att till fullo dra nytta av potentialen så krävs det att man transformerar och förändrar både organisation, affärsmodell och teknik. Innovation är den gnista som startar förändringen, utan den blir det ingen Digital Transformation – då gör vi bara samma saker som förut, fast snabbare.

Fredagen den 30 mars finns CGI på plats på framtidsmässan 100 grader Karlstad. Där presenteras den ”Digitala Dagen”, ett erbjudande om en inspirerande och interaktiv dag för att hjälpa kunder att själva skapa verksamhetsnytta och värde med hjälp av digital teknologi och innovation.

Läs mer om Digitala Dagen här

Läs mer om digital transformation här

CGI Sverige AB
Tynäsgatan 6
65216, Karlstad

054-14 70 00

http://www.cgi.se

Besöks- och postadress

Sommargatan 101A
656 37 Karlstad

Hitta till oss

Info@compare.se

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter
till oss som jobbar på Compare

Ta kontakt

Följ oss